PodziemiaRieseSkarbyTajne bronieUFO
WERWOLF NA GÓRNYM ŚLĄSKU
Maciej Bartków
okładka

Opowieści o dywersyjno-sabotażowych operacjach niemieckiego podziemia na terenie Polski przez dekady sukcesywnie obrastały tajemnicą. Dziesiątki artykułów oraz liczne opracowania utrwaliły ostatecznie bardzo mroczny obraz tajnych akcji Werwolfu. Jednym z terenów, na którym miał on aktywnie działać, był Górny Śląsk...

Czy rzeczywiście tak było? A może prawdziwa historia opisująca tamte czasy i wydarzenia przez blisko siedemdziesiąt lat spoczywała zapomniana w zakurzonych archiwach i czekała na swojego odkrywcę?

Maciej Bartków postanowił wyjaśnić tę zagadkę. Efektem jego kilkuletniego śledztwa jest książka „Werwolf na Górnym Śląsku”. Publikacja ta to pod każdym względem praca pionierska i przełomowa. Autor oparł się wyłącznie na materiałach źródłowych. Szeroka kwerenda, którą przeprowadził m.in. w archiwach IPN, doprowadziła do odnalezienia setek nieznanych dotąd dokumentów. Informacje w nich zawarte są szokujące i sprawiają, że – jak autor zaznaczył we wstępie – „dotychczasową wiedzę na temat działalności Werwolfu na Górnym Śląsku możemy wyrzucić do kosza!”.

SERIA: Nieznana historia
Wydawnictwo TECHNOL, Kraków 2014
ISBN: 978-83-60762-48-6
FORMAT: 175x240
OPRAWA: twarda, szyta
STRON: 704

Cena brutto: 69.82
66.68 PLN
koszyk

Książki związane z autorem/autorami tej pozycji:

Maciej Bartków - TAJEMNICA SZYBU POŁUDNIOWEGO (2012) - autor
Maciej Bartków - STRAŻNICY IV RZESZY (2016) - autor
Maciej Bartków - WERWOLF - PROPAGANDA PRL (2014) - autor


 
® Wydawnictwo TECHNOL
Stronę oprogramował KosmaTy ©